Türkiye Cumhuriyeti

Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği

Daimi Temsilcilik Tarihi ve Önceki Daimi Temsilcilerimiz

 

 
Selim Sarper
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1947-01.01.1957
Seyfullah Esin
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1957-01.01.1960
Turgut Menemencioğlu
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1960-01.01.1962
Adnan Kural
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1962-01.01.1964
Orhan Eralp
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1964-01.01.1969
Ümit Haluk Bayülken
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1969-01.01.1972
Osman Olcay
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1972-01.01.1975
İlter Türkmen
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1975-01.01.1978
Orhan Eralp
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1978-01.01.1980
Ali Coşkun Kırca
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1980-01.01.1985
İlter Türkmen
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1985-01.01.1988
Mustafa Akşin
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1988-01.01.1993
İnal Batu
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1993-01.01.1995
Hüseyin E. Çelem
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1995-01.01.1998
Volkan Vural
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.1998-01.01.2000
Ümit Pamir
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.2000-01.01.2004
Baki İlkin
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.2004-01.01.2009
Ertuğrul Apakan
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.01.2009-25.09.2012
Yaşar Halit Çevik
Büyükelçi, Daimi Temsilci
01.11.2012-15.10.2016
Feridun Hadi Sinirlioğlu
Büyükelçi, Müsteşar
15.10.2016-