Dışişleri Bakanı Davutoğlu BM’de “Turkish Lounge”ın açılışını yaptı (17 May 2013)., 1.6.2017

Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Jan Eliasson’la birlikte Güvenlik Konseyi'nin girişinde yer alan “Turkish Lounge”ın açılışını yaptı.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, Suriye'de, Filistin'de, Somali'de, Mali'de ve dünyanın birçok köşesinde insani trajediler yaşandığını belirterek, “Biz BM'nin yürütme organı olarak Güvenlik Konseyi'nin, bir krize ilişkin karar çıkarmak için üç yıl beklemeden etkili bir şekilde çalışmasını ve “Turkish Lounge”ın barış için güzel inisiyatiflerin başarıldığı yer olmasını umuyoruz” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, BM sisteminde daha etkin çalışma ve daha görünür olmanın Türkiye'nin dış politikasının bir prensibi olduğunu vurguladı.

“Turkish Lounge”da bulunan çinilerin Türkiye'nin estetik yönünü gösterdiğini dile getiren Dışişleri Bakanı Davutoğlu, “Turkish Lounge”ın bir köşesinde yer alan Kadeş Antlaşması'nın yazılı olduğu kitabenin de bugünün sorunlarına çözüm için önemli mesajlar içerdiğini belirtti.


İlgili Dosyalar

Turkish Lounge 5

Turkish Lounge 6

Turkish Lounge 7

Turkish Lounge 8